Grupy terapeutyczne

2013 09 01
Trwa nabór do grup terapeutycznych we wszystkich oddziałach KIP

Prowadzone będą grupy terapeutycznej dla:
  • dzieci w wielu 8–10 lat (KIP „Krakowiaków”)
  • młodzieży w wieku gimnazjalnym (KIP „Podbrzezie”)
  • młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym (KIP „Podbrzezie”)
  • dla dorosłych w wieku 20–30 lat (KIP „Ptaszyckiego”)
  • warsztaty rozwoju osobistego dla osób w wieku 20–30 lat (KIP „Ptaszyckiego”)
  • grupa dla pacjentów chorujących psychicznie (KIP „Krakowiaków”)
  • warsztaty dla rodziców dzieci do 13 roku życia (KIP „Krakowiaków”)
Grupa dla dzieci w wieku 8–10 lat ma charakter rozwojowo-terapeutyczny, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny.

Grupy terapeutyczne – dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i w wieku ponadgimnazjalnymspotkania odbywają się raz w tygodniu od października do czerwca i trwają dziewięćdziesiąt minut. Zakończeniem procesu terapeutycznego jest 3 dniowy wyjazd grup wraz z psychoterapeutami poza Kraków sponsorowany przez Stowarzyszenie SIEMACHA. Terapia grupowa pomaga rozwijać umiejętności społeczne i kompetencje liderskie, przełamywać lęk i nieśmiałość, poznawać siebie, wzmacniać samoocenę i optymizm życiowy, kontrolować emocje i rozwiązywać dylematy życiowe. Konsultacje do grup terapeutycznych już trwają.

Osoby w wieku 20–30 lat mogą uczestniczyć w grupie terapeutycznej dla osób dorosłych lub warsztatach rozwoju osobistego w ośrodku na Ptaszyckiego. Grupa terapeutyczna dla dorosłych (20–30 lat) może pomóc w obszarach takich jak nieśmiałość, niskie poczucie wartości i trudności w opanowywaniu emocji. Natomiast tematyka warsztatów rozwoju osobistego dla dorosłych (20–30 lat) będzie związana z integracją i polepszaniem współpracy w grupie, rozwiązywaniem konfliktów, poznawaniem swoich mocnych i słabych stron, a także planowaniem przyszłości.

Dla rodziców dzieci do 13 roku życia chcących wzmocnić swoje kompetencje rodzicielskie, lepiej radzić sobie z trudnościami wychowawczymi, poznać prawidłowości rozwoju swojego dziecka przygotowaliśmy spotkania z terapeutami w ośrodku KIP „Krakowiaków”.

W dalszym ciągu będą również odbywać się spotkania organizowane dla osób chorujących psychicznie. Grupa ta powstała w oparciu o współpracę KIP „Krakowiaków” i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, celem jest udzielenie wsparcia osobom przeżywającym kryzysy psychiczne.

Więcej informacji na temat grup można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z ośrodkiem, w którym dana grupa ma spotkania.