Podsumowań czas start! Spotkanie w Odporyszowie

2014 10 08
​​W dniach 4–6 października w Odporyszowie odbyło się spotkanie wszystkich członków zespołu Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Pracownicy dzielili się informacjami na temat swoich osiągnięć, jak i najbliższych planów.

Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć organizację trzech konferencji – „Jeszcze raz o rodzinie – nowe wyzwania dla praktyki”, „Szkoła bezpieczna w sieci” czy „Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”. ​

Podsumowano także pomyślną realizację projektów w ramach programu grantowego Bezpieczne Dzieciństwo Fundacji Dzieci Niczyje – „Internet lubię to gdy jest bezpiecznie” i „Małe Dzieci Wielka Sprawa”. W sumie odbyły się cztery warsztaty, które zgromadziły 60 specjalistów i 139 uczniów gimnazjum. Znaczna część projektów odbyła się dzięki zaangażowaniu pracowników Gabinetów KIP w Rzeszowie.

W oddziale Krakowskiego Instytutu Psychoterapii „Podbrzezie” ruszył projekt „Antywirus”. Ma on na celu analizę specyfiki rodzin z problematyką uzależnienia od Internetu. W jego realizację zaangażowani są także pracownicy pozostałych oddziałów KIP.

Na „Podbrzeziu” powstał plan badań naukowych na temat sojuszu terapeutycznego w terapii rodzin z wykorzystaniem nowego narzędzia SOFT.

W czerwcu eksperci Insytutu zyskali nowe kompetencje. Grzegorz Mączka uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych, Agnieszka Wojcieszczak zdobyła uprawnienia logopedy, a nieco wcześniej Arkadiusz Kusztykiewicz zdał egzamin na Certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień.

Ważny rozdział rozmów dotyczył też planów na kolejny rok. Kilka osób przygotowuje się do obrony certyfikatów psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W tym czasie rozpoczną się badania i szkolenia z wykorzystaniem nowego narzędzia SOFT oraz nastąpi kontynuacja projektu „Małe Dzieci Wielka Sprawa” i „Antywirus”. Ustaliliśmy terminy comiesięcznych spotkań naukowych.

Oprócz podsumowań i planów, było też miejsce na poznanie się i integrację z nowymi członkami zespołu.