Trening umiejętności i kompetencji społecznych dla młodych dorosłych

2015 01 14
Zapraszamy osoby w wieku 20-30 lat do udziału w bezpłatnym treningu umiejętności, który rozpocznie się 17 lutego. Podczas zajęć będzie można przede wszystkim pogłębić wiedzę na temat samego siebie, poprawić relacje z innymi ludźmi, a także nauczyć się lepiej planować przyszłość i wyznaczać swoje cele.
Mile widziane są także osoby przeżywające trudności w radzeniu sobie z wszelkimi wyzwaniami pojawiającymi się w trzeciej dekadzie życia lub takie, które po prostu chciałyby nauczyć się lepiej odnajdywać w grupie.

- Celem treningu jest rozwijanie umiejętności psychospołecznych, czyli adekwatna komunikacja, rozpoznawanie i wyrażanie uczuć, radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych oraz poznanie, a następnie korzystanie z własnych mocnych i słabych stron – podsumowuje Joanna Derezińska, terapeutka Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Przykładowe tematy treningu: komunikacja, radzenie sobie z emocjami, relacje z rodziną, tożsamość i granice interpersonalne, trening relaksacyjny.

Trening interpersonalny nie jest psychoterapią – choć w indywidualnych przypadkach może być stosowany równolegle, jako jej uzupełnienie. Jest przeznaczony dla osób niebędących w stanie głębokiego kryzysu emocjonalnego. W niektórych przypadkach, może być uzupełnieniem trwającego.

Kiedy i gdzie?
Spotkania będą odbywać się w oddziale Krakowskiego Instytutu Psychoterapii przy os. Krakowiaków 2 w każdy wtorek w godzinach 17:00-20:15. Zajęcia rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 19 maja 2015 roku.
Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 osobiście w KIP „Krakowiaków” lub telefonicznie pod numerem 12 644 12 66 w.21. Przyjęcie do grupy poprzedza jedno lub dwa spotkania kwalifikujące. Przewidywana ilość uczestników od 6 do 12 osób.

Prowadzący:
Joanna Derezińska – psycholog, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Absolwentka psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Ukończyła całościowy kurs przygotowujący do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne uzyskiwała podczas praktyk i staży podyplomowych na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Należy do Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Bartłomiej Papuga – psychoterapeuta, trener. Absolwent filozofii, ukończył Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, Szkolenie Trenerów Wszechnicy UJ. Doświadczenie zawodowe nabywał podczas pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie oraz w trakcie stażu na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego UJ. Trener wielu szkoleń umiejętności miękkich przeznaczonych dla dorosłych i młodzieży.