Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat

2016 02 23
Psychoterapia grupowa w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowana na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowana przez Anna Freud Center w Londynie.

Grupa jest przeznaczona dla dzieci, które doświadczyły traumy interpersonalnej (przemoc, śmierć) i rozwinęły się u nich objawy stresu pourazowego (lęki i silne reakcje lękowe, problemy ze snem, unikanie aktywności przypominających trudne doświadczenia, koszmary nocne, problemy z koncentracją, rozdrażnienie lub wybuchy gniewu, nadmierna czujność).
Równolegle będą pracowali rodzice lub dorośli opiekunowie, którzy są zatroskani o sytuację dziecka, nie skrzywdzili go i mają możliwości empatycznego wspierania leczenia dziecka.

Termin:
Cykl terapii obejmuje 12 sesji grupowych w terminie od 15 marca do 7 czerwca 2016.
Spotkania będą się odbywały we wtorki w godzinach 18:00-20:00.

Miejsce spotkań:
Krakowski Instytut Psychoterapii (KIP), os. Krakowiaków 2.

Rekrutacja:
Zgłoszenia przyjmujemy w dni robocze w godzinach 10:00-18:00, osobiście lub telefonicznie w oddziałach KIP:
- ul. Podbrzezie 6: 12 423 02 28 i 698 549 596
- os. Krakowiaków 2: 12-644 12 66 w. 21
Przyjęcie do grupy poprzedzają spotkania kwalifikujące.

Grupy poprowadzą:
mgr Katarzyna Ślęzak i mgr Piotr Kasprzak