Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób w wieku gimnazjalnym (Krakowiaków)

2016 09 23
KIP Krakowiaków zaprasza do grupy osoby w wieku gimnazjalnym, które chciałyby poprawić swoje relacje z innymi oraz nauczyć się współpracy z rówieśnikami. Planowane rozpoczęcie spotkań przewidziane jest na 19 października 2016 r.

Krakowski Instytut Psychoterapii
Os. Krakowiaków 2

Pracę w naszej grupie proponujemy szczególnie tym, którzy:
  • łatwo się wycofują z kontaktów z innymi,
  • odczuwają lęk przed szkołą,
  • długo lub często są nieobecni w szkole,
  • nie mogą się skoncentrować, trudno im zapanować nad emocjami,
  • w różnych sytuacjach społecznych czują się osamotnieni, nieakceptowani, wyśmiewani przez innych,
  • mają problemy w porozumieniu się z otoczeniem,
  • doświadczają cyberprzemocy.

Praca w takiej grupie ma na celu:
  • ocenę własnego wpływu na otoczenie,
  • wzrost poczucia sprawstwa i wiary we własne siły,
  • poznanie swoich mocnych i słabych stron w grupie,
  • nabycie umiejętności wyrażania własnych sądów oraz słuchania innych,
  • radzenie sobie z zasadami przyjmowanymi w grupie,
  • korzystanie ze wsparcia grupy przy rozwiązaniu problemów.

Terapeuci zapraszają zainteresowane osoby na rozmowy, podczas których zostanie podjęta decyzja o uczestnictwie w grupie. Podczas początkowych spotkań grupy wspólnie z terapeutami zostaną ustalone zasady obowiązujące w grupie. Uczestnicy będą pracować w grupie nad tematami, które zostaną przez nich zaproponowane.

Spotkania odbywać się będą w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, os. Krakowiaków 2 w środy od 18.00 do 19.30, w okresie od października 2016 r. do czerwca 2017 r.

Spotkania poprowadzą terapeuci: Magdalena Chodak i Rafał Perkowski.

Praca grupy zakończy się w czerwcu 2017 r. wspólnym bezpłatnym parodniowym obozem terapeutycznym z innymi młodzieżowymi grupami terapeutycznymi prowadzonymi w Krakowskim Instytucie Psychoterapii.

Zgłoszenia do grupy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, osobiście w rejestracji KIP „Krakowiaków” lub telefonicznie pod numerem tel. 12 644 12 66.