Szkoła dla rodziców i wychowawców

2018 06 29
Krakowski Instytut Psychoterapii  przy ul. Podbrzezie 6 informuje, że w okresie: lipiec – październik 2018 r. realizować będzie zajęcia warsztatowe, mające na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców i wychowawców.
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. To nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń. To małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości, to także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi:
Wychowywać to kochać i wymagać”.
Realizacja
  • cykl dziesięciu spotkań, raz w tygodniu po trzy godziny zegarowe. Zajęcia będą się odbywać w czwartki w godzinach popołudniowych
  • liczebność grupy – 12-14 (max.) osób;
  • metoda pracy – warsztatowa (ćwiczenia, debaty, odwoływanie się do doświadczeń z własnego dzieciństwa, wymiana doświadczeń rodzicielskich)
  • dwie osoby prowadzące: mgr. Magdalena Małysa-Chaber, mgr. Piotr Marcinkowski
Tematyka zajęć: Budowanie relacji dorosły- dziecko, a w tym :
  • Poznanie się, integracja, kontrakt
  • Stawianie jasnych granic i wymagań, tak aby były przez dziecko respektowane
  • Uczucia – rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć
  • Aktywne wspierające słuchanie
  • Zachęcanie dziecka do współpracy
  • Kary, modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka
  • Konstruktywne rozwiązywanie problemów i konfliktów
  • Zachęcanie do samodzielności
  • „Wpisywanie” dziecka w role i uwalnianie od grania ról
  • Pomocna pochwała i zachęta
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i wychowawców do aplikowania na warsztaty!

Zgłoszenia przyjmujemy w rejestracji Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Podbrzezie 6 w godzinach od 10:00 do 18:00 osobiście lub pod numerami telefonów 12 4230228 lub 783 222 263.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warto przeczytać: Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Wyd. Media Rodzina