Warsztaty dla dzieci i rodziców
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w warsztatach "Jak zmienia się rodzina po rozstaniu rodziców? Jak zadbać o siebie i swoje dziecko w nowej sytuacji? Jak sprostać nowym wyzwaniom?".

Małe dzieci, wielka sprawa: indywidualne konsultacje dla rodziców
KIP w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, indywidualne konsultacje z terapeutami dla rodziców i opiekunów dzieci od 0-6 lat z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub bezpośrednio w instytucie.

W okresie 01.10.2015 - 30.06.2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii realizuje projekt „Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”, w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Siemacha z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zakopanem oraz Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Zakopanem.

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz ich opiekunów
Zapraszamy do psychoterapii grupowej w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowanym na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowanej przez Anna Freud Center w Londynie.

Konferencja: profilaktyka krzywdzenia małych dzieci
8 maja w Krakowskim Instytucie Psychoterapii w Rzeszowie odbyła się konferencja adresowana do praktyków, którzy dostrzegają potrzebę podjęcia dyskusji na temat profilaktyki krzywdzenia małych dzieci (0–6 lat), jak również do osób zainteresowanych poszukiwaniem systemowych rozwiązań w zakresie wsparcia rodziny z małym dzieckiem zagrożonym krzywdzeniem.

Szkolenia dla profesjonalistów: profilaktyka krzywdzenia małego dziecka

Pracownicy Krakowskiego Instytutu Psychoterapii zapraszają do skorzystania z cyklu szkoleń adresowanych do pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz osób pracujących z małymi dziećmi i ich rodzinami na terenie województwa podkarpackiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego w oddziale KIP w Rzeszowie.

Warsztaty ruchu rozwijającego dla rodziców z dziećmi
W Krakowskim Instytucie Psychoterapii trwają warsztaty dla rodziców i dzieci prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

„Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”
W dniach 21–22 października 2013 r. odbyła się 10 Ogólnopolska konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje. Jest to coroczna konferencja dla profesjonalistów chroniących dzieci przed krzywdzeniem.