W okresie 01.10.2015 - 30.06.2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii realizuje projekt „Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”, w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Siemacha z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zakopanem oraz Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Zakopanem.

„Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”
W dniach 21–22 października 2013 r. odbyła się 10 Ogólnopolska konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje. Jest to coroczna konferencja dla profesjonalistów chroniących dzieci przed krzywdzeniem.