Prezentacja z konferencji „Szkoła bezpieczna w sieci”
W środę, 27 listopada odbyła się konferencja organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange
„Szkoła bezpieczna w sieci”. Program konferencji obejmował tematykę taką jak: bezpieczeństwo użytkowników internetu, cyberprzemoc, profilaktyka zagrożeń dla dzieci i młodzieży w internecie czy uzależnienia od internetu.

„Szkoła bezpieczna w sieci”
Serdecznie zapraszamy nauczycieli gimnazjalnych i pedagogów szkolnych na konferencję organizowaną przez Fundację Dzieci Niczyje, Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange. Konferencja będzie dotyczyć bezpieczeństwa młodzieży w sieci, profilaktyki zagrożeń online oraz polityki e-bezpieczeństwa w szkołach. Arkadiusz Kusztykiewicz ze Stowarzyszenia SIEMACHA zaprezentuje temat „Dlaczego warto pracować z rodziną, kiedy to dziecko ma problem z internetem”.

Wykład pt. „Psychoterapia w erze internetu”
20 października Wojciech Drath, terapeuta pracujący w KIP „Podbrzezie”, przedstawił na ogólnopolskiej konferencji „Granice psychopatologii. Granice psychoterapii” wykład pt. „Psychoterapia w erze internetu”. Tematem wystąpienia były nowe wyzwania, zagrożenia i szanse jakie stoją przed psychoterapeutami i ich pacjentami w związku z coraz szybszym rozwojem internetu.