Staż w Krakowskim Instytucie Psychoterapii
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza studentów psychologii i kierunków pokrewnych, a także absolwentów oraz osoby w trakcie kursu psychoterapii na staż we wszystkich oddziałach KIP.

Warsztaty dla dzieci i rodziców
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w warsztatach "Jak zmienia się rodzina po rozstaniu rodziców? Jak zadbać o siebie i swoje dziecko w nowej sytuacji? Jak sprostać nowym wyzwaniom?".

Superwizja Pracy Wychowawczej
Do uczestnictwa w grupie superwizyjnej zapraszamy nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców MOS i MOW. Warsztaty przewidziane są dla grupy liczącej od pięciu do ośmiu osób, które są aktywne zawodowo i pracują z młodzieżą w wieku 13-18 lat.

Trening Umiejętności Społecznych
W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii prowadzimy rekrutację do grupy terapeutycznej skupiającej się na Treningu Umiejętności Społecznych.

10 pytań na 10-lecie KIP: wywiad z Konradem Markiewiczem
Konrad Markiewicz, dyrektor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie, odpowiada na 10 pytań z okazji jubileuszu 10-lecia Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat
Psychoterapia grupowa w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowana na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowana przez Anna Freud Center w Londynie.

W okresie 01.10.2015 - 30.06.2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii realizuje projekt „Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”, w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Siemacha z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zakopanem oraz Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Zakopanem.

Warsztaty naukowe pt. Terapia Rodzin
W dniach 6-7 listopada 2015 roku w auli Stowarzyszenia SIEMACHA przy ul. Długiej 42 w Krakowie odbył się warsztat naukowy prowadzony przez profesora Valentína Escudero, zatytułowany: Terapia rodzin z klientami z zewnętrzną motywacją - budowanie przymierza terapeutycznego.

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku ponadgimnazjalnym
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym.

Mentalizacja: projekt badawczy Karoliny Dejko
Podczas pierwszego zebrania klinicznego pracowników KIP, psycholog i doktorantka Karolina Dejko, po krótkim wprowadzeniu na temat tego czym jest mentalizacja, wyjaśniła zespołowi założenia podjętego przez nią projektu badawczego.