10 pytań na 10-lecie KIP: wywiad z Konradem Markiewiczem
Konrad Markiewicz, dyrektor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie, odpowiada na 10 pytań z okazji jubileuszu 10-lecia Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat
Psychoterapia grupowa w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowana na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowana przez Anna Freud Center w Londynie.

W okresie 01.10.2015 - 30.06.2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii realizuje projekt „Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”, w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Siemacha z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zakopanem oraz Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Zakopanem.

Warsztaty naukowe pt. Terapia Rodzin
W dniach 6-7 listopada 2015 roku w auli Stowarzyszenia SIEMACHA przy ul. Długiej 42 w Krakowie odbył się warsztat naukowy prowadzony przez profesora Valentína Escudero, zatytułowany: Terapia rodzin z klientami z zewnętrzną motywacją - budowanie przymierza terapeutycznego.

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku ponadgimnazjalnym
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym.

Mentalizacja: projekt badawczy Karoliny Dejko
Podczas pierwszego zebrania klinicznego pracowników KIP, psycholog i doktorantka Karolina Dejko, po krótkim wprowadzeniu na temat tego czym jest mentalizacja, wyjaśniła zespołowi założenia podjętego przez nią projektu badawczego.