Terapia wielorodzinna z problemem motywacji do obowiązku szkolnego (Krakowiaków)
Krakowski Instytut Psychoterapii Krakowiaków 2 ogłasza nabór dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz ich rodzin do terapii wielorodzinnej z problemem niskiej motywacji do realizowania obowiązku szkolnego (absencja w szkole, niskie wyniki pomimo możliwości).

Prezentacja z konferencji „Szkoła bezpieczna w sieci”
W środę, 27 listopada odbyła się konferencja organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange
„Szkoła bezpieczna w sieci”. Program konferencji obejmował tematykę taką jak: bezpieczeństwo użytkowników internetu, cyberprzemoc, profilaktyka zagrożeń dla dzieci i młodzieży w internecie czy uzależnienia od internetu.

„Szkoła bezpieczna w sieci”
Serdecznie zapraszamy nauczycieli gimnazjalnych i pedagogów szkolnych na konferencję organizowaną przez Fundację Dzieci Niczyje, Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange. Konferencja będzie dotyczyć bezpieczeństwa młodzieży w sieci, profilaktyki zagrożeń online oraz polityki e-bezpieczeństwa w szkołach. Arkadiusz Kusztykiewicz ze Stowarzyszenia SIEMACHA zaprezentuje temat „Dlaczego warto pracować z rodziną, kiedy to dziecko ma problem z internetem”.