Kurs - Terapia Rodzin
Do 15 czerwca 2017 trwa rekrutacja na: KURS – TERAPIA RODZIN (wrzesień 2017 - marzec 2020). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zgłaszania się na szkolenie. Więcej informacji w dziale „Działalność edukacyjna

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku ponadgimnazjalnym (Podbrzezie)
Krakowski instytut psychoterapii zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym. Spotkania terapeutyczne rozpoczną się w październiku i potrwają do czerwca 2017.

Grupa terapeutyczna dla rodzin (Podbrzezie)
Krakowski Instytut Psychoterapii KIP oddział przy ul. Podbrzezie 6 w Krakowie zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla rodzin z trudnościami wychowawczymi. Zajęcia odbywać się będa od listopada.

Terapia wielorodzinna z problemem motywacji do obowiązku szkolnego (Krakowiaków)
Krakowski Instytut Psychoterapii Krakowiaków 2 ogłasza nabór dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz ich rodzin do terapii wielorodzinnej z problemem niskiej motywacji do realizowania obowiązku szkolnego (absencja w szkole, niskie wyniki pomimo możliwości).

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz ich opiekunów
Zapraszamy do psychoterapii grupowej w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowanym na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowanej przez Anna Freud Center w Londynie.

Święto NGO: moc atrakcji
W najbliższą sobotę, czyli 18 kwietnia, zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w placówce SIEMACHA Spot, treningów sportowych z instruktorami Com-Com Zone Nowa Huta, rodzinnego turnieju piłki nożnej organizowanego przez Akademię Sportu Progres oraz warsztatów psychologicznych z terapeutami Krakowskiego Instytut Psychoterapii. Wszystko w ramach Święta Organizacji Pozarządowych.

Przemoc- gdzie szukać pomocy
Przemoc to działanie wykorzystujące przewagę sił przeciw
członkowi rodziny, naruszające jego prawa i dobra osobiste,
powodując cierpienie i szkody.

Jeżeli doświadczasz przemocy:​
  • fizycznej - bicia, popychania, policzkowania itp.
  • psychicznej - ubliżania, wyśmiewania, poniżania, grożenia itp.
  • seksualnej - zmuszania do pożycia seksualnego, molestowania seksualnego,
wymuszania zachowań seksualnych itp.