SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Kraków „Podbrzezie”


O NAS: Krakowski Instytut Psychoterapii „Podbrzezie” to najstarszy ośrodek KIP w Krakowie, założony w 2006 roku. Położony jest on w zabytkowej dzielnicy Krakowa - na Kazimierzu.
Terapeuci pracujący w KIP „Podbrzezie” specjalizują się w terapii młodzieży w okresie dorastania, terapii rodzin oraz terapii indywidualnej. W Instytucie prowadzone są również grupy psychoterapeutyczne oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Terapia prowadzona jest w nurcie systemowym i psychodynamicznym.
Zespół superwizowany jest przez certyfikowanych superwizorów SNP PTP. Oprócz tego terapeuci pracują pod stałą superwizją indywidualną certyfikowanych superwizorów.

  • zdjeciekip23.jpg

  Anna Babicz

  Dyrektor/ psychoterapeuta

  Psycholog, ukończyła Kurs Systemowej Terapii Rodzin, oraz kurs Psychoterapii Psychodynamicznej atestowany przez SNP i SNTR PTP  przygotowujący do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Doświadczenie kliniczne uzyskała podczas staży i praktyk w instytucjach klinicznych m.in. na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jak również jako pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego.

   

   

 • brak zdjęcia

  Aleksandra Żyła

  pracownik ds. merytorycznej realizacji zadania KIP
  Absolwentka Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalizacja: Zarządzanie zasobami ludzkimi. 

 • mwrona.jpg

  Małgorzata Wrona

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta w trakcie pięcioletniego kursu psychoterapii przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego "Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin".  Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pracy w gabinecie prywatnym, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, Krakowskim Ośrodku Rehabilitacji Wieku Rozwojowego oraz w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego Stowarzyszenia SIEMACHA. 

 • f5c8669d65ce259.jpg

  Piotr Marcinkowski

  psychoterapeuta
   

  Psycholog, ukończył całościowy 4-letni Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej organizowany przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne w Krakowie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Zakładzie Psychoterapii na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w konferencjach i spotkaniach dotyczących psychoterapii. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada certyfikat potwierdzający umiejętności trenerskie na poziomie 5.EQF Europejskich Ram Kwalifikacji oraz certyfikat mediatora. Przez blisko 10 lat organizował i prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy.

   


   

 • ola-fabjanska.jpg

  Aleksandra Fabjańska

  psycholog

  Psycholog z przygotowaniem pedagogicznym, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie szkolenia psychoterapii, przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zdobywała na stażach w wielu instytucjach terapeutycznych i klinicznych, między innymi w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ, Ośrodku Wspierania Rozwoju Dziecka, Krajowym Towarzystwie Autyzmu oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i spotkaniach dotyczących psychoterapii i metod pracy z dziećmi. Współautorka badań związanych z funkcjonowaniem rodzin po rozwodzie. W Krakowskim Instytucie Psychoterapii prowadzi warsztaty dla dzieci i rodziców.

      

 • m_malysa-chaber_67x100.jpg

  Magdalena Małysa-Chaber

  Psycholog
  Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła całościowy kurs przygotowujący do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje na Oddziale Psychiatrii Sądowej Specjalistycznego Szpitala im. J. Babińskiego oraz we własnym gabinecie. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje poprzez odbywanie staży zawodowych oraz uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach. Interesuje się pracą z parami i rodzinami. Pracuje w podejściu systemowym i psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 • marysia.jpg

  Maria Sarnecka - Skalny

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, ukończyła całościowy kurs psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie zdobywała pracując jako psycholog dzieci i młodzieży w placówce całodobowej SIEMACHY oraz jako psychoterapeuta w Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei, gdzie prowadziła terapię indywidualną, rodzin i par.


   

 • adam-juskiewicz_67x100.jpg

  Adam Juśkiewicz

  psychoterapeuta

  Absolwent psychologii oraz filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Psychoterapeuta w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapii, przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie na czwartym roku szkolenia. W ramach Śląskiej Szkoły Psychoterapii odbył szkolenie I stopnia w psychodramie morenowskiej. Posiada uprawnienia pedagogiczne dla psychologa. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich miejscach jak: Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku, Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu, Państwowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach oraz w gabinecie własnym. Ciągle podnosi swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w konferencjach i szkoleniach. Pracuje głównie metodą psychodynamiczną, w swojej pracy wykorzystuje również elementy monodramy. Pracę poddaje regularnej superwizji.

   

ul. Podbrzezie 6, 31-054 Kraków
T +48 12 423 02 28
M +48 783 222 263
E podbrzezie@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt. 10.00-18.00

Dyrektor: Anna Babicz 
E a.babicz@siemacha.org.pl 
 
Projekt jest finansowany
ze środków
Gminy Miejskiej Kraków

www.ngo.krakow.pl