SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Kraków „Ptaszyckiego”


O NAS:KIP „Ptaszyckiego” położony jest w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w bezpośrednim sąsiedztwie przestrzeni sportu (Com-Com Zone) i wychowania (SIEMACHA Spot). Podobnie jak w pozostałych ośrodkach KIP terapeuci z „Ptaszyckiego” zapewniają wsparcie rodzinom i klientom indywidualnym potrzebującym pomocy w rozwiązaniu problemów życiowych. KIP „Ptaszyckiego” specjalizuje się w pracy z młodymi dorosłymi, dziećmi i nastolatkami.
Zespół superwizowany jest przez dr Andrzeja Cieślika certyfikowanego superwizora PTP i psychiatrę. Wszyscy terapeuci superwizują swoją indywidualną pracę u certyfikowanych superwizorów.


Nowe grupy terapeutyczne:
Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób w wieku gimnazjalnym -> 
Grupa terapeutyczna dla pacjentów chorujących na zaburzenia psychotyczne ->
  
 


 • rafal-perkowski.jpg

  Rafał Perkowski

  dyrektor, psychoterapeuta
  Dyrektor KIP na Ptaszyckiego — psychoterapeuta, ukończył całościowe szkolenie mające na celu uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP, specjalista terapii środowiskowej i terapeuta środowiskowy PTP. Członek zarządu Polsko-Francuskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi szkolenia z systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w tłumaczeniu francuskich tekstów, m.in. z zakresu psychiatrii, psychologii i psychoterapii (tłumacz SNT-NOT). Absolwent etnologii. Przygotowuje doktorat z historii idei na Uniwersytecie Paris IV - Sorbonne.

 • katarzyna-twardowska.jpg

  Katarzyna Twardowska (Nagi)

  psychoterapeuta
  Absolwentka psychologii, ukończyła Kurs Systemowej Terapii Rodzin oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej — całościowe szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • kip-80-x-100-2.jpg

  Stanisław Szwed

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, w trakcie całościowego szkolenia systemowo -psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP. Ukończył szkolenie RTZ – Racjonalna Terapia Zachowania organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. podczas praktyk i staży w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. Pracuje również w Niepołomickim Centrum Profilaktyczno – Leczniczym.

 • chodak.jpg

  Magdalena Chodak

  Psycholog
  Psycholog, absolwentka Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, asystent w Oddziale Dziennym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Certyfikowany Terapeuta Środowiskowy PTP. Ukończyła studia podyplomowe przygotowywujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty SNP PTP. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego w zakresie psychologi klinicznej. Związana z psychoterapią i pomocą psychologiczną od 2005 roku.Czonek Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Psychiatrii Środowiskowej i Rechabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 • jakubrzyman.jpg

  Jakub Rzyman

  Psychoterapeuta
  Pedagog, psychoterapeuta. Ukończył całościowe szkolenie systemowo - psychodynamiczne przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTP. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Ukończył szkolenia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej oraz terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Obecnie jest również pracownikiem krakowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

 • agata-gajda_67x100.jpg

  Agata Gajda

  Psychoterapeuta
             Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka. Ukończyła całościowe szkolenie przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Absolwentka psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Certyfikowana Terapeutka Środowiskowa PTP. 
   

 • jan-zajac_67x100.jpg

  Jan Zając

  Psychoterapeuta
      Psycholog, psychoterapeuta . Absolwent Psychologii Stosowanej UJ, ukończył Studium Pedagogiczne dla Absolwentów Szkół Wyższych na Politechnice Krakowskiej, a także studia podyplomowe z Psychologii Transportu. Aktualnie w trakcie całościowego szkolenia systemowo –psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP.  Prowadzi terapię rodzin, nastolatków i osób dorosłych.  Doświadczenie zawodowe zdobywał na stażach m.in. w Ambulatorium Terapii Rodzin i  w szpitalu psychiatrycznym  im. Józefa Babińskiego w Krakowie, a także w pracy na dziennych oddziałach leczenia zaburzeń nerwicowych i rehabilitacyjnym w Niepołomickim Centrum Profilaktyczno-Leczniczym. Pracuje w poradni psychologiczno-pedadagogicznej, gdzie zajmuje się diagnozą, warsztatami dla dzieci i młodzieży oraz terapią. Pracuje pod stałą superwizją.

   

 • justyna-kus_67x100.jpg

  Justyna Kuś

  psychoterapeuta
  Psycholog, pedagog, terapeuta pedagogiczny.
  Absolwentka psychologii i pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie w trakcie całościowego szkolenia systemowo-psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  Interesuje się psychologią dzieci i młodzieży oraz systemowym ujęciem rodziny.
  Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk i staży m.in. w Krakowskim Instytucie Psychoterapeutycznym, oddziale klinicznym psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, oraz w licznych placówkach oświatowych.
  Pracuje również w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Krakowskiego, na terenie której zajmuje się diagnozą psychologiczną, terapią pedagogiczną oraz wczesnym wspomaganiem rozwoju.

   

 • ostrowska-aurelia_67x100.jpg

  Aurelia Ostrowska

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterpeutka. Ukończyła psychologię na UJ oraz całościowe szkolenie z psychoterapii systemowo - psychodynamicznej w Klinice Psychiatrii CM UJ, przygotowujące do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Pomocy Społecznej, szkole podstawowej, na Oddziale Psychiatrycznym, na Uniwersytecie Dzieci, w projektach profilakytycznych skierowanych do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.
  Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz rodzinami.

 • greta-stanczewska-kip.jpg

  Greta Stańczewska

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii psychoanalitycznej prowadzonego przez OLZOiN Szpitala Babińskiego w Krakowie. Doświadczenie w pracy zdobywała m.in. podczas stażu i pracy w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień "Alko-Med" i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie. Obecnie przyjmuje również w Centrum Psychoterapii i Seksuologii "Empatia".

 • sylwia-burak.jpg

  Sylwia Burak

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, pedagog. Odbyła 5-letni podyplomowy kurs psychoterapii w nurcie systemowym i psychodynamicznym, atestowany przez PTP, aktualnie jest w trakcie procesu certyfikacji. Oprócz pracy w Krakowskim Instytucie Psychoterapii pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi praktykę prywatną.  
   

ul. Ptaszyckiego 6, 31-979 Kraków
T +48 12 682 11 50,
M +48 692 960 436
E ptaszyckiego@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt. 10.00-18.00

Dyrektor:
Rafał Perkowski
r.perkowski@siemacha.org.pl
Projekt jest finansowany
ze środków
Gminy Miejskiej Kraków

www.ngo.krakow.pl