SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Tarnów Ośrodek Poradnictwa i Terapii Rodzin


O NAS: Ośrodek Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie znajduje się w Centrum Rozwoju Com-Com Zone. Nasi terapeuci zapewniają wsparcie rodzinom i klientom indywidualnym potrzebującym pomocy w rozwiązaniu problemów życiowych. Ośrodek w Tarnowie specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą, młodymi dorosłymi i rodzinami. Działania OPiTR służy przede wszystkim wzmacnianiu samodzielności i kompetencji rodzin w trudnej sytuacji życiowej oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Naszą podstawową formą oddziaływań jest terapia rodzin prowadzona przez parę terapeutów różnej płci, również na terenie domu klienta. Proponujemy także psychoterapię indywidualną, terapię grupową, różnego rodzaju grupy warsztatowe i profilaktyczne. Szczególny nacisk w naszej pracy kładziemy na wczesną prewencję oraz leczenie zaburzeń psychicznych spowodowanych używaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Wspieramy rodziny z problemem uzależnienia celem profilaktyki zaburzeń psychicznych, mobilizacji do podjęcia leczenia, wzmocnienia kompetencji rodzicielskich oraz wsparcia dzieci wychowujących się w tych rodzinach.
 • konrad-markiewicz-67x100.jpg

  Konrad Markiewicz

  dyrektor oddziału, psychoterapeuta
  Dyrektor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie - pedagog, psychoterapeuta, posiada certyfikat Psychoterapeuty SNP i TR PTP, posiada Certyfikat Terapeuty i Specjalisty Terapii Środowiskowej PTP, posiada Certyfikat Trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, ukończył całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP, ukończył studia podyplomowe z zakresu poradnictwa i pomocy psychologicznej, ukończył kurs trenera treningu psychologicznego. Pracował w placówce Siemacha SPOT oraz Krakowskim Instytucie Psychoterapii „Ptaszyckiego” w Krakowie, współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”, prowadzi zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 • marta-proszowska-67-x-100.jpg

  Marta Proszowska

  koordynator działań oddziału
  Pracownik rejestracji, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

 • jagna-kazienko-67-x-100.jpg

  Jagna Kazienko

  psycholog
  Psycholog, Psychoterapeuta, ukończyła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne przygotowujące do certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP, w trakcie ubiegania się o certyfikat Terapeuty Środowiskowego PTP. Ukończyła kursy z zakresu terapii pedagogicznej, terapii dzieci lękowych oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej oraz na oddziale dziennym w ośrodku zdrowia psychicznego. 

 • milena-kansy-67x100.jpg

  Milena Kansy

  psycholog
  Psycholog, psychoterapeuta, ukończyła dwuletnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży organizowane przez Krakowkie Centrum Psychodynamiczne, rozpoczęła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP. Doświadczenie zdobywała podczas staży na oddziałach psychiatrycznych krakowskich szpitali (Szpital Uniwersytecki, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera, Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego) oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień PRO VITA.

 • jan-zajac-67-x-100.jpg

  Jan Zając

  psycholog
  Psycholog, psychoterapeuta, w trakcie całościowego szkolenia systemowo-psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP. Ukończył podyplomowe studia z zakresu Psychologii Transportu. Doświadczenie zdobywał m.in. na stażach i praktykach na oddziałach psychiatrycznych krakowskich szpitali (Szpital Uniwersytecki oraz w Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego).

 • wojtek-sowa.jpg

  Wojciech Sowa

  psycholog
  Psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień, ukończył całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP,  posiada Certyfikat Terapeuty i Specjalisty Terapii Środowiskowej PTP.

 • lukasz-wojdyla-kip5-tarnow.jpg

  Łukasz Wojdyła

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, ukończył całościowe szkolenie uprawniające do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP, posiada certyfikat terapeuty motywującego PTTM, w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zdobywał na stażach w Katedrze Psychoterapii UJ Collegium Medicum i Szpitalu im. dr J. Babińskiego oraz pracując m.in. w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia.

 • lucyna-bogacz-kip5-tarnow.jpg

  Lucyna Bogacz

  psychoterapeutka
  Psycholog, psychoterapeuta, ukończyła całościowe szkolenie Realizowane przez Katedrę Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie przygotowujące do certyfikatu psychoterapeuty. Ukończyła kurs z zakresu terapii dzieci lękowych oraz warsztaty pracy z ciałem w konwencji Gestalt. Doświadczenie zdobywała pracując z osobami dorosłymi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz poradniach świadczących pomoc psychologiczną m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz na Oddziale psychiatrycznym w Domu Pomocy Społecznej.

ul. XVI Pułku Piechoty 12, 33-100 Tarnów
T +48 14 691 95 51
M +48 882 011 195
E tarnow@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Wt. 10.00-16.00
Śr. – Czw. 15.00-19.00

Dyrektor:
Konrad Markiewicz
k.markiewicz@siemacha.org.pl
www.tarnow.pl