SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Wrocław Kościuszki


O NAS: Ośrodek Poradnictwa, Terapii i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Rodzin Zastępczych  jest oddziałem Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Nasi terapeuci zapewniają pomoc i wsparcie osobom sprawującym rodzinną pieczę zastępczą oraz wychowankom usamodzialniąjącym się, które wyszły z pieczy zastępczej.  W formie spotkań indywidualnych, grupowych, terapii rodzinnej oraz poprzez tworzenie warunków do powstawania grup wsparcia pracujemy z osobami sprawującymi rodzinną pieczę zastępczą oraz z dziećmi i młodzieżą umieszczonymi w pieczy zastępczej.
Zespół superwizowany jest przez dr Janusza Morasiewicza  certyfikowanego superwizora PTP i psychiatrę. Wszyscy terapeuci superwizują swoją indywidualną pracę u certyfikowanych superwizorów. 
 
 • k.jedryszczak_.jpg

  Katarzyna Jędryszczak

  Dyrektor/ Psychoterapeuta
  Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji SNP PTP. Terapeuta Otwartego Dialogu. Ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie seksuologii. Należy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada kilkuletnie doświadczenie kliniczne w pracy na oddziałach psychiatrycznych oraz w placówkach psychoterapeutycznych m.in. Katedrze Psychoterapii UJ CM w Krakowie. Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i dorosłych oraz terapię rodzin. Pracuje pod regularną superwizją.

 • beata-gradziel.jpg

  Beata Grządziel

  psychoterapeuta
  Psycholog, ukończyła całościowe szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Posiada kliniczne doświadczenie w pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Członek Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

 • paulina-morga.jpg

  Paulina Morga

  psycholog, neurologopeda
  Doktor nauk o kulturze fizycznej, psycholog, neurologopeda kliniczny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi zdobywała m.in. we Wrocławskim Centrum Psychostymulacji, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym o Profilu Rehabilitacyjnym oraz w Wojewódzkim Szpitalu im. J. Gromkowskiego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży. Prowadzi terapię neurologopedyczną, logopedyczną oraz psychologiczną.

 • mateusz-kolaszkiewicz.jpg

  Mateusz Kolaszkiewicz

  psychoterapeuta
  Psycholog, ukończył dwuletni kurs terapii rodzinnej w Ośrodku Szkoleń Systemowych. Obecnie w trakcie pełnego kursu Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci i dorosłych oraz rodzinną i par.
  Opiera się na Kodeksie Etyki Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, którego jest członkiem.

 • a.stezala_.jpg

  Artur Stężała

  psychoterapeuta
  Dyplomowany psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
  Związany ze Szpitalem Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze, Oddziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadzi terapię grupową oraz indywidualną.
  Pracuje w nurcie psychodynamicznym.
  Stale podnosi swoje kwalifikacje pod superwizją certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego

 • malgorzata-otrebska.jpg

  Małgorzata Otrębska

  psycholog
  Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od lat związana z Dolnośląskim Ośrodkiem Mediacji, mediator sądowy na liście Mediatorów Sądowych Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Prowadzi mediacje cywilne, a w szczególności rodzinne. Pełni funkcję sekretarza we Wrocławskim Towarzystwie Opieki nad Więźniami.
  Posiada doświadczenie w pracy z osobami niesłyszącym

 • foto.png

  Aleksandra Węgrzyn

  psycholog
  Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Prowadzi terapię psychologiczną. Doświadczenie zdobywała głównie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W swojej pracy korzysta z wybranych form arteterapii

 • agnieszka-kudrynska.jpg

  Agnieszka Kudryńska

  psycholog
  Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, w trakcie całościowego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowanego przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego i Katedrę Psychoterapii UJ.
  Posiada doświadczenie w pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz osobami dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym

 • zdjecie_kip-01.jpg

  Joanna Bartosiewicz

  psychoterapeuta
  Psycholog , psychoterapeuta w trakcie akredytowanego kursu psychoterapii prowadzonego przez Wrocławski Instytut Psychoterapii. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej. Doświadczenie w pracy jako psycholog zdobywała w szkołach, przedszkolu i poradni psychologiczno- pedagogicznej. Zajmuje się diagnozą psychologiczną.
   

 • jadwiga-wojciechowska.jpg

  Jadwiga Wojciechowska

  psychoterapeuta
  Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta, socjoterapeuta oraz trener treningu interpersonalnego. Ukończyła 2-letnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskiem Centrum Psychodynamicznym oraz 4-letni całościowy Kurs Psychoterapii przy Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Odbyła szkolenie z psychoterapii Gestalt. Terapię prowadzi głównie w nurcie psychodynamicznym. Korzysta jednak z innych paradygmatów i dopasowuje podejście indywidualnie w zależności od zgłaszanych problemów. Doświadczenie zawodowe zdobywała udzielając wsparcia psychologicznego studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, pracując w świetlicy środowiskowej jako wychowawca i socjoterapeuta oraz jako psychoterapeuta na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. W swojej pracy kieruję się wymogami przyjętymi przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

 • szymanska.jpg

  Joanna Szymańska

  psychoterapeuta
  Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Ukończyła Podstawowy i Zaawansowany Kurs Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.  Doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi, dorosłymi i rodzinami zdobywała na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu, w zespole terapii rodzin Ośrodka Neuromed, przedszkolach i poradniach. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Psychologii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji superwizorów PTP.

ul. Kościuszki 6/2, 50 - 038 Wrocław
M +48 882 011 382
E wroclaw@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, piątek godz. 10,00 - 20.00

Dyrektor: Katarzyna Jędryszczak 
E k.jedryszczak@siemacha.org.pl
Zadanie publiczne
jest współfinansowane
ze środków
Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl